English French German Dansk Spain Italia Czech Suomi Latviesu Lithuanian Malta Dutch Polski Portuguese Hrvatska Austria Slovenia Cyprus Estonia Greek Hungarian - Albania - Russia - Chinese

Imigracija - (Anglų kalbos versija)


Airija yra Europos dalis.

Europos žmonės dalijasi tais pačiais teisės ir pareigų dalykais kaip ir airiai. Be to, jie gali balsuoti vietos rinkimuose.
Bendrai kalbant, diskriminacija visiškai draudžiama.
Iš už Europos bendruomenės ribų atvykstantys žmonės turi prašyti darbo ir gyventi leidimo.

Immigrant council Of Ireland


Kaip ir daugelyje anglakalbių šalių, patirtis, gebėjimai ir nuorodos yra naudingesni nei diplomai, pažymėjimai ir dokumentai. Čia žmonės mėgsta kalbėtis vienas su kitu ir todėl maina daug žodinės informacijos. Tikriausiai paprašys jus pateikti ankstesnių darbdavių telefono numerius, kad patikrintumėte, ar esate tinkamas darbui, ir tai tikėtina labiau privers juos jumis pasitikėti nei bet koks pažymėjimas ar diplomatas. Dėl to geriems ir efektyviems žmonėms darbo padėtis čia turėtų būti lengvesnė nei kitur Europoje.

Iš tikrųjų tai dabar yra labai nutolę nuo realybės: neturint geros anglų kalbos lygio, negalite rasti geros padėties. O rasti mažą darbą (restoranuose ir baruose ir t.t.) šiais laikais tampa vis sunkiau.

Learn English from home - Aprende inglés desde casa - Apprenez l'anglais à la maison - Lerne Englisch von zu Hause aus - Impara l'inglese da casa - Aprenda inglês de casa - Изучать английский язык из дома - 自宅で英語を学ぶ - 在家学习英语 - 집에서 영어 배우기 - الإنجليزية من المنزل - घर से अंग्रेज़ी सीखें- Học tiếng Anh từ nhà - Naucz się angielskiego w domu - Leer Engels vanuit huis- Evden İngilizce öğren - Mëso anglisht nga shtëpia - Учете английски от вкъщи - Ikasi ingelesa etxetik - Naučite engleski iz svog doma - Učte se anglicky z domova - Lær engelsk hjemmefra - Õpi inglise keelt kodus - Opiskele englantia kotoa käsin - Aprende inglés dende a casa - Μάθε αγγλικά από το σπίτι - Tanulj angolul otthonról - Lærðu ensku heiman frá - Foghlaim Béarla ón mbaile - Mācies angļu valodu no mājām - Mokykis anglų kalbos iš namų - Itgħallem l-Ingliż mid-dar - Lær engelsk hjemmefra - Învaţă engleza de acasă - Научите енглески из куће - Učte sa angličtinu z domu - Naučite se angleščino iz domačega okolja - Lär dig engelska hemifrån - Вивчайте англійську вдома - Dysgwch Saesneg o gartref Top adds one


Darbo procesas:
PPS numeris: Pirmiausia turite gauti PPS numerį. Šis numeris yra unikalus ir jis jus lydės per visą darbo gyvenimą! Norėdami gauti PPS numerį, eikite į Mokesčių biurą su pasu ir gyvenamosios vietos įrodymu. Apytiksliai per savaitę gausite savo PPS numerį įprasta paštu.
Dėl gyventi leidimo suteikimo, parašytas pranešimas iš kambario bendražygio kartu su jūsų vardu išduotu ESB sąskaitos raštu turėtų pakakti. Daugiau informacijos: čia

Forma 12A: Prieš pradėdami bet kokią darbo veiklą Airijoje, turite turėti specialią administracinę formą, vadinamą 12A forma, kurią Mokesčių biuras naudoja, kad jus registruotų ir stebėtų jūsų mokesčių mokėjimo procesą. Jūsų darbdavys turi ją užpildyti ir perduoti Mokesčių biurui. Ją galite atsisiųsti iš šios nuorodos: http://www.revenue.ie/forms/form12a.pdf
Jei neatiduodate Mokesčių biurui visiškai užpildytos 12A formos, jie jus priskirs "skubios mokesčių sistemos": Mokesčių biuras atskaitys iki 54 % nuo jūsų atlyginimo, kol jie gaus visą reikiamą informaciją. Žinoma, galite atgauti sumą, kuri neturėjo būti atskaičiuota, paprastai ją paprašius. Tačiau tikriausiai jau nuo pat pradžių geriau laikytis Mokesčių biuro reikalavimų.

P45: kiekvieno darbo pabaigoje (dėl bet kokios priežasties: sutarties pabaiga, išvyka...), jūsų darbdavys turi suteikti jums formą, vadinamą "P45". Šioje formoje yra užrašyti visi atlyginimai, kuriuos gavote per dabar baigiamą darbą, kartu su mokesčiais, kurie buvo sumokėti už šiuos atlyginimus. Ją turėsite perduoti kitam darbdaviui. Jei to nepadarysite, Mokesčių biuras gali jus įtraukti į "skubios mokesčių sistemos", laikydamas, kad galite bandyti išvengti mokesčių mokėjimo įprastu būdu. Jei iškart nerandate kito darbo, su savo P45 formu galite nueiti į Mokesčių biurą ir paprašyti mokesčių grąžinimo už darbo laikotarpį. Be to, gali būti įdomu užduoti Mokesčių biurui klausimą dėl mokesčių mokėjimo tikslumo. Vėl pradėję dirbti, praneškite Mokesčių biurui apie savo naujo darbdavio tapatybę.

Santrauka: jums reikia PPS numerio, kad pradėtumėte dirbti, 12A forma, kad užsiregistruotumėte Mokesčių biure dėl pirmo darbo, tada P45 kiekvienam naujam darbui, keičiant darbdavius.
Greitos naujienos
Airija
www.ireland.ie
Nuomos/Dalinimasis
Geriausia vieta dalintis butais: www.daft.ie
Kiti:
www.gumtree.ie
www.funda.ie
Mobilusis Telefonas
Transportas
Autobusas, Luas (tramvajus) ir Dart (traukinys). Tramvajus yra patikimas. Kadangi Dart ir Luas pasaulinės žemėlapiai yra prieinami, o autobusų dar nėra. Tai daro autobusų naudojimą labai sunkų.
www.dublinbus.ie
www.dart.ie ( realiuoju laiku )
www.luas.ie
Bankai
Banko sąskaitos atidarymas nėra taip paprastas. Jums reikia pateikti darbo sutartį ir gyvenamosios vietos įrodymą. Kai kurios filialai paprašys duomenų apie jūsų ankstesnę banko sąskaitą per pastaruosius šešis mėnesius. Kiti nereikalauja nieko. Tai labai skiriasi, todėl rekomenduojame išbandyti daugybę skirtingų bankų, kad rastumėte tinkamiausią.
Airijos Bankas
Permanent TSB
AIB
National Irish Bank
Mokesčiai
Visi mokesčiai yra atskaitomi tiesiogiai iš jūsų atlyginimo, įskaitant asmens pajamų mokestį.
2007 m. biudžetas: 20 %, jei <€K 34 per metus, 41 %, jei >

Pavyzdys:
Pajamos = € 60.000 (€K 60)
Pajamoms priskiriamos sumos = €K60
Atskaitomos sumos yra šios:
34.000€ x 20 % = €6.800
26.000€ x 41 % = €10.660
Prieš atskaitas: €60.000
Sumokėti mokesčiai: €17.460
Neto pajamos: € 42.540 (nepriklauso jokiems mokesčiams)

Patarimas: iki €K34, padalinkite savo pajamas iš 15, kad gautumėte savo mėnesinį neto pajamų dydį (€K21 --> €1.400/mėn.)

Nauji tarifai: www.revenue.ie
Book a flight to Ireland, with special offers from our partner !
Fly To Ireland


Prepare your job interview with Artificial Intelligence : Mock interviews, Interview questions, Unbiased feedback, Improve speaking voice Top adds one


Learn about Irish culture - Renseignez-vous sur la culture irlandaise - Informieren Sie sich über die irische Kultur - Infórmate sobre la cultura irlandesa - Informatevi sulla cultura irlandese - Informem-se sobre a cultura irlandesa - Leer meer over de Ierse cultuur - Lär dig om irländsk kultur - Lær om irsk kultur - Opi irlantilaisesta kulttuurista - Μάθετε για τον ιρλανδικό πολιτισμό - Dozvědět se o irské kultuře - Dozviete sa o írskej kultúre - Tudj meg többet az ír kultúráról - Dowiedz się o kulturze irlandzkiej - Informirajte se o irskoj kulturi - Poiščite informacije o irski kulturi - Uurige iiri kultuuri kohta - Uzziniet par īru kultūru - Sužinokite apie Airijos kultūrą - عرّف على الثقافة الإيرلندية - Узнайте о ирландской культуре - 了解愛爾蘭文化


If you have additional information to contribute or want to share any helpful details about the healthcare system, tax claim process, or any other relevant topic, please feel free to send us your insights at dublinwork@dublinwork.com. We appreciate your contribution in enriching our website.
Share on your Facebook Page: