English French German Dansk Spain Italia Czech Suomi Latviesu Lithuanian Malta Dutch Polski Portuguese Hrvatska Austria Slovenia Cyprus Estonia Greek Hungarian - Albania - Russia - Chinese

Imigrace - (Anglická verze)


Irsko je součástí Evropy.

Evropští lidé sdílí stejná práva a povinnosti jako irští lidé. Navíc mohou volit v místních volbách.
Obecně platí, že jakákoli diskriminace je naprosto zakázána.
Osoby přicházející z mimo Evropskou unii musí požádat o pracovní a pobytová povolení.

Immigrant council Of Ireland


Stejně jako ve většině anglicky mluvících zemí jsou zkušenosti, schopnosti a reference důležitější než diplomy, certifikáty a papíry. Zde lidé rádi komunikují navzájem a tak si vyměňují mnoho ústních informací. Pravděpodobně budete žádáni, abyste poskytli telefonní čísla vašich předchozích zaměstnavatelů aby se ověřilo, zda jste vhodní pro práci, a to pravděpodobně vytvoří větší důvěru než jakýkoli certifikát nebo diplom. Jako důsledek toho jsou zlepšení pracovních pozic pro vážné a efektivní osoby zde pravděpodobně snazší než v zbytku Evropy.

Ve skutečnosti je to dnes jinak: Bez dobré úrovně angličtiny nenajdete dobrou pozici. A najít malou práci (v restauracích a hospodách apod.) je dnes stále obtížnější.

Learn English from home - Aprende inglés desde casa - Apprenez l'anglais à la maison - Lerne Englisch von zu Hause aus - Impara l'inglese da casa - Aprenda inglês de casa - Изучать английский язык из дома - 自宅で英語を学ぶ - 在家学习英语 - 집에서 영어 배우기 - الإنجليزية من المنزل - घर से अंग्रेज़ी सीखें- Học tiếng Anh từ nhà - Naucz się angielskiego w domu - Leer Engels vanuit huis- Evden İngilizce öğren - Mëso anglisht nga shtëpia - Учете английски от вкъщи - Ikasi ingelesa etxetik - Naučite engleski iz svog doma - Učte se anglicky z domova - Lær engelsk hjemmefra - Õpi inglise keelt kodus - Opiskele englantia kotoa käsin - Aprende inglés dende a casa - Μάθε αγγλικά από το σπίτι - Tanulj angolul otthonról - Lærðu ensku heiman frá - Foghlaim Béarla ón mbaile - Mācies angļu valodu no mājām - Mokykis anglų kalbos iš namų - Itgħallem l-Ingliż mid-dar - Lær engelsk hjemmefra - Învaţă engleza de acasă - Научите енглески из куће - Učte sa angličtinu z domu - Naučite se angleščino iz domačega okolja - Lär dig engelska hemifrån - Вивчайте англійську вдома - Dysgwch Saesneg o gartref Top adds one


Pracovní postup:
PPS číslo: Nejprve musíte získat PPS číslo. Toto číslo je jedinečné a bude s vámi po celou dobu vaší pracovní život! Aby vám bylo přiděleno vaše PPS číslo, jděte na Daňový úřad s vaším pasem a dokladem o místě vašeho bydliště. Bude to trvat přibližně jeden týden, než obdržíte vaše PPS číslo obyčejnou poštou.
Co se týče přidělení povolení k pobytu, měla by být dostatečná psaná poznámka od spolubydlícího spolu s účtem ESB na vaše jméno. Více informací: zde

Formulář 12A: Před zahájením jakékoliv práce v Irsku musíte mít speciální administrativní formulář zvaný Formulář 12A, který používá Daňový úřad k vaší registraci a sledování vašeho procesu placení daní. Váš zaměstnavatel ho musí vyplnit a zašle jej na Daňový úřad. Můžete si ho stáhnout z následujícího odkazu: http://www.revenue.ie/forms/form12a.pdf
V případě, že nedodáte Daňovému úřadu plně vyplněný Formulář 12A, zařadí vás do "nouzového daňového systému": Daňový úřad bude strhávat až 54 % z vaší mzdy, dokud nedostane všechny požadované informace. Samozřejmě můžete získat částku, která by neměla být stržena, jednoduše požádáním o ni. Pravděpodobně je však lepší od začátku dodržovat požadavky Daňového úřadu.

P45: na konci každého zaměstnání (z jakéhokoli důvodu: konec smlouvy, odchod...), vám váš zaměstnavatel musí poskytnout formulář zvaný "P45". V tomto formuláři jsou napsány všechny platby, které jste obdrželi během svého právě končícího zaměstnání, spolu se daněmi, které byly zaplaceny z těchto plateb. Budete ho muset předat svému dalšímu zaměstnavateli. Pokud to neděláte, může vás Daňový úřad zařadit do "nouzového daňového systému", pokládajíc, že možná se snažíte vyhnout se platbě daní normálním způsobem. Pokud hned nenajdete jinou práci, můžete jít na Daňový úřad se svým formulářem P45 a požádat o vrácení daní během doby zaměstnání. Navíc může být zajímavé zpochybnit Daňový úřad ohledně přesnosti vašeho placení daní. Jakmile se znovu vrátíte do práce, informujte Daňový úřad o identitě vašeho nového zaměstnavatele.

Shrnutí: potřebujete PPS číslo pro začátek práce, Formulář 12A pro registraci u Daňového úřadu pro vaši první práci, a poté P45 pro každou novou práci při změně zaměstnavatelů.
Rychlé zprávy
Irsko
www.ireland.ie
Pronájem/Sdílení
Nejlepší stránka na sdílení bytů: www.daft.ie
Další:
www.gumtree.ie
www.funda.ie
Mobilní telefon
Doprava
Autobus, Luas (tramvaj) a Dart (vlak). Tramvaj je spolehlivá. Zatímco globální mapy pro Dart a Luas jsou k dispozici, mapa pro autobusy stále není. To znamená, že autobusy jsou velmi obtížné použít.
www.dublinbus.ie
www.dart.ie ( v reálném čase )
www.luas.ie
Banky
Otevření bankovního účtu není tak snadné. Musíte předložit pracovní smlouvu a důkaz o místě vašeho bydliště. Některé pobočky budou žádat o údaje o vašem předchozím bankovním účtu za posledních šest měsíců. Jiné o nic nepožádají. To značně závisí, a proto vám doporučujeme vyzkoušet různé banky, abyste našli tu nejvhodnější.
Banka Irské republiky
Permanent TSB
AIB
National Irish Bank
Daně
Všechny daně jsou strhávány přímo z vaší mzdy, včetně osobního příjmu.
Rozpočet na rok 2007: 20 % pokud <€K 34 za rok, 41 % pokud >

Příklad:
Příjem = € 60.000 (€K 60)
Zdanitelný příjem = €K60
Slevy se provádějí následovně:
34.000€ x 20 % = €6.800
26.000€ x 41 % = €10.660
Před slevami: €60.000
Zdaněné daně: €17.460
Čistý příjem: € 42.540 (není podléhající žádné dani)

Tip: Pod €K34 vydělte váš příjem 15, abyste získali váš měsíční čistý příjem (€K21 --> €1.400/měsíc)

Nové sazby: www.revenue.ie
Book a flight to Ireland, with special offers from our partner !
Fly To Ireland


Prepare your job interview with Artificial Intelligence : Mock interviews, Interview questions, Unbiased feedback, Improve speaking voice Top adds one


Learn about Irish culture - Renseignez-vous sur la culture irlandaise - Informieren Sie sich über die irische Kultur - Infórmate sobre la cultura irlandesa - Informatevi sulla cultura irlandese - Informem-se sobre a cultura irlandesa - Leer meer over de Ierse cultuur - Lär dig om irländsk kultur - Lær om irsk kultur - Opi irlantilaisesta kulttuurista - Μάθετε για τον ιρλανδικό πολιτισμό - Dozvědět se o irské kultuře - Dozviete sa o írskej kultúre - Tudj meg többet az ír kultúráról - Dowiedz się o kulturze irlandzkiej - Informirajte se o irskoj kulturi - Poiščite informacije o irski kulturi - Uurige iiri kultuuri kohta - Uzziniet par īru kultūru - Sužinokite apie Airijos kultūrą - عرّف على الثقافة الإيرلندية - Узнайте о ирландской культуре - 了解愛爾蘭文化


If you have additional information to contribute or want to share any helpful details about the healthcare system, tax claim process, or any other relevant topic, please feel free to send us your insights at dublinwork@dublinwork.com. We appreciate your contribution in enriching our website.
Share on your Facebook Page: